Nowoczesne i ekologiczne
INSTALACJE FOTOWOLTAICZNE DLA FIRM I OSÓB PRYWATNYCH

Czym jest fotowoltaika?

Fotowoltaika (PV) umożliwia przetworzenie światła słonecznego na energię elektryczną. Dzięki zajwisku fotowoltaicznemu pozyskujesz prąd z darmowego źródła energii, jakim jest promieniowanie słoneczne! Wystarczy, że zdecydujesz się na swoim dachu umieścić indywidualnie dobrane ogniwa fotowoltaiczne o odpowiedniej mocy, które dostarczą energię na terenie całego budynku.

Czy to się opłaca?

Od tego roku każdy instalujący sobie w domu panele słoneczne może skorzystać z odliczeń od dochodu w ramach ulgi termomodernizacyjnej.

Odliczenie nie może przekroczyć kwoty 53 tys. zł, a kwota odliczenia nieznajdująca pokrycia w rocznym dochodzie podatnika będzie podlegać odliczeniu w kolejnych latach, nie dłużej jednak niż przez 6 lat, licząc od końca roku podatkowego, w którym poniesiono pierwszy wydatek. Podatek może zostać odliczony zarówno, gdy rozliczamy się według skali podatkowej (przy stawce 18% i 32%), jak i według podatku liniowego czy ryczałtu.

Rosnące koszty energii elektrycznej oraz wprowadzanie coraz wydajniejszych technologii w zakresie FOTOWOLTAIKI powoduje, że inwestycja we własne źródła energii odnawialnej, na przykład solary, staje się coraz bardziej opłacalna. Zwłaszcza że wszystkie instalacje fotowoltaiczne, jakie montujemy u naszych klientów na terenie Szczecina, są projektowane indywidualnie, z uwzględnieniem zapotrzebowania na prąd oraz wielkości budynku. Jest to gwarancja najwyższej skuteczności pobierania energii ze słońca.

Fotowoltaika dla firm

Instalacje fotowoltaiczne w firmie to realne korzyści:

 • zmniejszenie kosztów związanych z energią elektryczną;
 • częściowe uniezależnienie się od ograniczenia dostaw energii elektrycznej (szczególnie w duże upały);
 • możliwość odsprzedaży nadwyżek energii, co dodatkowo zmniejsza koszty związane z energią elektryczną;
 • dodatkowy autu wizerunkowy, świadczący o tym, że firma korzysta z odnawialnych
  źródeł energii (OZE);
 • mając na uwadze, że ceny energii elektrycznej będą wzrastać, inwestycja w ogniwa fotowoltaiczne szybciej się zwróci.

 • Projektujemy i montujemy mikro i małe instalacje PV
 • Wykonujemy wielobranżowe projekty do uzyskania Pozwolenia na budowę farm PV 1MB i większych
 • Development farm PV

Nasza oferta

Firma MASTER TECH PROJEKT oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie mikro i małych instalacji fotowoltaicznych oraz instalacji rzędu 1MW i więcej dla domu i firm. Montaż fotowoltaiki odbywa się u naszego klienta, po zatwierdzeniu projektu, budżetu oraz omówieniu całej instalacji.

Oferujemy:

 • dobór systemu na podstawie otrzymanych materiałów od Inwestora: lokalizacja, zapotrzebowanie na energię, posiadane warunki energetyczne;
 • projekt fotowoltaiki oraz optymalizacja rozwiązania;
 • przygotowanie dokumentów formalnych w imieniu Inwestora;
  montaż fotowoltaiki, uruchomienie instalacji i jej odbiór;
 • informację o możliwościach uzyskania wsparcia finansowania inwestycji w PV;
 • serwis.

Oferujemy instalacje: na dachu, naziemne oraz w postaci wiat parkingowych. Dojeżdżamy do klientów na terenie całego województwa zachodniopomorskiego, co wyróżnia nas spośród konkurencji. Poza tym dla naszych klientów wybieramy jedynie sprawdzone oraz wydajne solary, pochodzące od zaufanych producentów. Zapraszamy do naszej siedziby w Szczecinie w celu umówienia szczegółów współpracy.

Ładowarki samochodowe
Banki energii

Wychodząc naprzeciw rosnącemu udziałem samochodów elektrycznych oraz hybryd oraz mając na uwadze bieżącą konsumpcje prądu (która jest najbardziej opłacalna) wytwarzanego z instalacji PV nawiązaliśmy współprace z producentem ładowarek samochodów.

Możemy zaoferować zarówno nowoczesne ładowarki o szerokich możliwościach zastosowanego prądu ładowania jak i pod katem miejsca montażu.

Banki energii –pozwalają zgromadzić wyprodukowaną energię z instalacji PV i jej późniejszą konsumpcję do własnych potrzeb.

Finansowanie instalacji PV

firma MASTER TECH PROJEKT podpisała umowę z Bankiem Santander, która pozwala na uzyskanie kredytu dla osoby fizycznej na budowę instalacji PV. Istnieje też leasingu dla firm.